Svadobné a sviatočné torty

Potrebujete tortu na narodeninovú oslavu alebo na svadbu? Alebo by ste si chceli zamaškrtiť len tak, pre radosť?

Pri pečení používam kvalitné ingrediencie, trstinový cukor, špaldovú a pohánkovú múku, veľa ovocia, orechov, pyré značky ponthier a belgickú čokoládu Callebaut. Pšeničnú múku alebo klasický cukor by ste v mojich tortách márne hľadali (avšak belgická čokoláda Callebaut ho obsahuje)

Torty obtieram krémom z mascarpone, tvarohu, smotanového syra či čokolády. Fondánové ani marcipánové torty nevyrábam. Avšak pracujem aj s maslovým krémom (swiss meringue buttercream), na požiadanie obtriem tortičku týmto krémom, dá sa ním vytvoriť mramorový efekt na torte alebo niečo namaľovať 🙂

Ozdobujem ich čerstvým ovocím, lyofilizovaným ovocím, čokoládou, orechami, bonbónmi, makrónkami, kvetmi a jedlými kvetmi.

Tortičky môžeme obtrieť celé krémom alebo môžeme vytvoriť efekt polonahej torty, kedy je torta síce obtretá a naplnená krémom, avšak časť korpusu presvitá.

Na každú tortu si môžete vybrať jednu príchuť korpusu, jeden druh krému a ak máte záujem, aj stekance. Náplň do torty môže obsahovať aj viac druhov ovocia, čokoládu, karamel, oriešky a iné. Ak nenájdete kombináciu podľa vašich predstáv, rada ju s vami preberiem a prispôsobím vašim požiadavkám.

Torty zafarbujem ovocnými šťavami, avšak na požiadanie ich zafarbím aj farbami.

V prípade detských tortičiek môžeme použiť aj rozprávkové figúrky, tie nie sú zahrnuté v cene. Môžem ich zabezpečiť ja v dostatočnom predstihu, prípadne ak už máte nejaké doma, môžeme na tortu umiestniť priamo tie. V prípade maľovania na tortu je cena o niečo vyššia, nakoľko vyžaduje viac času 🙂

V dostatočnom predstihu je možné doobjednať na tortu zápich s menom oslávenca alebo s ľubovoľným textom, za jedno písmeno alebo jedno číslo sa účtuje zvyčajne 1 euro, za svadobné zápichy približne 6 eur. 

V cene je zahrnuté zdobenie ovocím či kvetmi, dopláca sa len za makrónky (1ks/1,10 eur). 

Za bezlepkové dvojposchodové torty sa dopláca 5 eur, za bezlepkové trojposchodové torty sa dopláca 10 eur. V prípade bezlaktózového variantu cena závisí od použitého množstva bezlaktózových produktov (od 6 do 30 eur).

Korpusy: vanilka, kakao, kokos, mak (aj bezlepkový), vlašské orechy ( aj bezlepkový), mandľa (aj bezlepkový), lieskovec (aj bezlepkový) 

Krémy: mascarpone krém, čokoláda tmavá, čokoláda biela, lieskový orech, mak, čučoriedka, malina, marakuja, kokos, slaný karamel

Náplň: jahody, maliny, čučoriedky, višne, banány, mango, čokoláda tmavá, čokoláda biela, čokoláda mliečna, karamel, mandle, pistácie, sezónne ovocie (marhuľe, slivky, figy, passion fruit…)

Stekance: tmavá čokoláda, mliečna čokoláda, biela čokoláda, kokosové, malinové (prirodzene ružové stekance), čučoriedkové (prirodzene fialové), mangové (prirodzene žlté), maracujové (prirodzene žlté), pistáciové (prirodzene zelené)

1 poschodové torty:

 • 18cm torta (8 porcií, 1,5kg) – 36 Eur
 • 20cm torta (12 porcií, 2,2kg) – 42 Eur
 • 22cm torta (16 porcií, 2,8kg) – 50 eur
 • 24cm torta (22 porcií, 3,4kg) – 58 Eur
 • 26cm torta (26 porcií, 4kg) – 66 Eur

2 poschodové torty:

 • 24cm/18cm (30 porcií) – 85 Eur
 • 26cm/20cm (38 porcií) – 100 Eur
 • 28cm/22cm (48 porcií) – 120 Eur

3 poschodové torty:

 • 28cm/22cm/16cm (58 porcií) – 135 Eur
 • 32cm/24cm/16cm (70 porcií) – 155 Eur
 • 32cm/26cm/18cm (82 porcií) – 175 Eur